Jak nosić męskie bransolety?

Męskie bransolety są jednymi z najprostszych akcesoriów do noszenia. Różnią się w znacznym stopniu wizualnie od bransoletek damskich, ale pełnią podobną funkcję, jest nią dopełnienie stylizacji, mała opaska z koralików albo w formie łańcuszka nadaje ubraniom charakteru. Powinna być również odpowiednio dopasowana  do stylu i wielkości nadgarstka osoby, która ją nosi.

Męskie bransoletki – rodzaje

Na rynku jest wiele różnych form i kształtów bransoletek męskich. Zazwyczaj dobierane są one w zależności od tego, z jakim rodzajem stroju mają być noszone, można wyróżnić między innymi bransolety męskie:

  • złote albo srebrne,
  • sznurkowe,
  • plecione,
  • rzemykowe i skórzane.

Zapięcia w zależności od modelu występują jako popularne wiązanie, magnes albo karabińczyk. Rozmiar bransoletki powinien być dłuższy od obwodu nadgarstka o 1 lub 2 cm.

Jak wybrać odpowiednią męską bransoletkę?

Przy wyborze męskiej biżuterii warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Bransoletki męskie, które są większe i masywniejsze powinny być bardziej dopasowane do nadgarstka, jeśli są metalowe, to trzeba pamiętać, że metal przesuwając się po skórze, może szybko ulec zniszczeniu. Lżejsze bransoletki sznurkowe czy koralikowe mogą być luźniejsze. Wszystkie akcesoria tego typu służą do podkreślenia ogólnej stylizacji. Naturalne materiały, takie jak drewno, skóra, złoto albo srebro w miarę upływu czasu tylko zyskują na wyglądzie.

Nie wszystkie męskie bransolety są odpowiednie na każdą okazję. Na różne formalne uroczystości najlepiej wykorzystać dyskretne bransoletki w ciemniejszych barwach. Można także zdecydować się na łańcuszek ze szlachetnego metalu, który będzie pasował do spinek do mankietów. Warto także zaopatrzyć się w bransoletkę ze spersonalizowanym grawerem, nabiera ona wówczas indywidualnego charakteru. Duży wybór takich produktów ze stali chirurgicznej znajduje się na stronie: https://www.blingart.pl/kategoria/bransoletki-meskie-z-grawerem. Stal chirurgiczna jest materiałem hipoalergicznym, dzięki temu wykonane z niej bransoletki mogą być noszone przez wiele lat także przez osoby z alergią.